
galjoot, nieuwe pekela

eikenlaan, groningen
Dit zijn twee plekken in Groningen waar in 2013 en 2014 misdrijven plaatshadden. De bovenste foto is aan de Galjoot in Nieuwe Pekela. Op 20 februari 2013 zat hier een inmiddels 34-jarige man te vissen ‘zonder schriftelijke toestemming van de rechthebbende op het visrecht van dat water’, zo staat het in de tenlastelegging (art 2 lid 1, Visserijwet 1963). Maandag 26 oktober 2015 moet de visman zich verantwoorden voor de politierechter in de rechtbank van Groningen. De tweede (streetview-) foto is van de Eikenlaan in Groningen. Op 7 april 2014 zou hier een 52-jarige vrouw straatafval ‘ te weten een prop papier’ in de openbare ruimte hebben achtergelaten. Mevrouw heeft daarmee een economisch delict gepleegd (art 26 lid 1 Afvalstoffenverordening Groningen 2012). Mevrouw moet zich maandag eveneens melden bij de politierechter.
Houden ze zich hier mee bezig op de rechtbank?
Ja.
Nee, echt?
Ja.
Ik zal morgen beide strafzaken volgen en verslag doen.
rob zijlstra
update – 26 oktober 2015 – uitspraken
De visman – een Duitse natuurliefhebber die in eigen land is belast mer het toezicht op de visserij – is vrijgesproken. Hij heeft niets strafbaars gedaan. De propjesmevrouw (zij was niet komen opdagen) vond de opgelegde boete van 140 euro te hoog. Zij is schuldig verklaard, maar heeft geen straf opgelegd gekregen. Wat ze heeft gedaan is te veel niks. – Een verslag volgt
Als het OM iemand dagvaardt moet de rechtbank zich daar wel mee bezig houden. Dat staat nu eenmaal zo in de wet, hoewel er best wel rechters zullen zijn die zich oprecht afvragen of er geen gewichtiger zaken zijn die om aandacht vragen.
Ben benieuwd naar wat de rechter zegt maar nog meer wat je er over schrijft!
Sorry, je site is veranderd, mijn schuld; ik reageerde op de verkeerde plek, hier is de goede plek:
Het OM heeft nu toch wel uiteindelijk door dat de zaken vanaf de basis aangepakt dienen te worden.
Het begint ergens met 1 vis die met rust gelaten diende te worden. En daarna zijn er miljoenen zoek.
En vuilnis: het begint bij de kleine man die ff wat kwijt wil, en zo komen die grote bedrijven aan miljoenen kilo’s afval die zij op hun beurt weer ergens kwijt moeten zien te raken. En daar zijn ze in gespecialiseerd.
Zolang iedereen mij maar met rust laat, dan voel ik me best veilig in Nederland.